Izolace a rekonstrukce podlah s pěnovým sklem

Výhody pro použití pěnového skla pro rekonstrukce dřevěných a betonových podlah

  •  tepelně izolovaná podlaha vysoce únosným materiálem
  •  zamezení pronikání vlhkosti směrem k podlaze
  •  přirozené odvětrávání v prostoru pod podlahou
  •  nevznikají plísně
  •  nevhodné prostředí pro hlodavce a jiné škůdce

Výhody  pěnového skla při rekonstrukci podlah

Pěnové sklo má oproti jiným tepelným izolantům několik výjimečných vlastností. Je vysoce stlačitelné, aniž by se deformovalo, což tepelné izolace na bázi polystyrenu nezvládnou. Zkuste přejet násyp z pěnového skla válcem a potom desku z polystyrenu. Výsledek si snadno představíte. Pěnové sklo je nenasákavé. Pokud pěnové sklo trvale namočíte do vody, nikdy ji do sebe nenaváže. V praxi to znamená, že tepelně izolačním násypem z pěnového skla nikdy nebude vzlínat vlhkost směrem k základové desce.

Vlastnosti pěnového skla

TEPELENÁ IZOLACE

tepelná izolace

Struktura pěnového skla se skládá z velkého množství skleněných buněk, které jsou plné vzduchu. Taková to struktura perfektně zabrání prostupu teplých či chladných teplot z okolí směrem do izolovaných částí stavby.

NEHOŘLAVÝ MATERIÁL

nehořlavý materiál

Pěnové sklo je nehořlavé, bod měknutí materiálu je víc jak 700°C. Třída hořlavosti podle certifikace je A1.

.

VYSOKÁ PEVNOST V TLAKU

pevnost v tlaku

Pěnové sklo tvoří velké množství skleněných můstků. Taková struktura zaručí vysokou pevnost v tlaku a stabilní tvarovou stabilitu. Při zhutnění se materiál vzájemně propojí čímž vznikne kompaktní vysoce únosná vrstva tepelné izolantu.

RECYKLACE

recyklace

Pěnové sklo  je vyrobeno ze 100% skleného recyklovaného střepu. Pěnové sklo  je znovu recyklovatelné. Je to jeden z mála tepelně izolačních materiálů, který se dá snadno recyklovat znovu přepracovat na plnohodnotný tepelně izolační materiál pěnové sklo.

NÍZKÁ OBJEMOVÁ HMOTNOST

objemová hmotnost

Struktura pěnového skla se skládá z velkého množství skleněných buněk, které jsou plné vzduchu. Taková to struktura perfektně zabrání prostupu teplých či chladných teplot z okolí směrem do izolovaných částí stavby.

ZDRAVOTNÍ
NEZÁVADNOST

zdravotní nezávadnost

Pěnové sklo je zdravotně nezávadné, nevylučuje žádnéškodlivé  chemické látky, Pěnové sklo je vyrobeno ze 100% skleněného recyklátu, který neobsahuje žádně škodlivé chemické sloučeniny.

ODOLNOST VŮČI VNĚJŠÍM VLIVŮM

ikona

Pěnové sklo  je odolné vůči všem běžným vnějším vlivům. Je vyrobeno ze 100% recyklovaného skla, které neobsahuje žádné škodlivé látky (viz. výsledky eluačního testu). Pěnové sklo nenapadají ani žádné plísně, houby či hmyz a hlodavci

 

ČASEM
NEDEGRADUJ

čas

Pěnové sklo v průběhu času neztrácí své technické parametry jako jiné tepelně izolační m