Aktuality

 

 

VELETRH FOR ARCH Příběh pasivního domu založeného na pěnovém skle REFAGLASS:

Ve dnech 18. – 22. září 2018 se uskuteční další ročník stavebního veletrhu FOR ARCH, a my nemůžeme chybět. Zvažujete stavbu domu nebo plánujete rekonstrukci s využitím pěnového skla REFAGLASS, a nevíte si rady?

Přijďte se poradit v sobotu 22.9. 2018, sál č.3. v čase 12:00 – 12:30 hod. ( téma doprovodného programu: Příběh pasivního domu založeného na pěnovém skle – Refaglass, Přednášející: investor a realizátor stavby CONDA s. r.o..)

Těšíme se na Vás

Tým pěnového skla REFAGLASS

Image

Nejlepší pasivní dům roku 2017 stojí na pěnovém skle!

7.3.2018

Soutěž Pasivní dům 2017 má své vítěze. Ve třetím ročníku soutěžní přehlídky o nejlepší pasivní dům bodoval Dům na větrném kopci od Archcon ateliéru, pro který jsme realizovali základovou desku na pěnovém skle, pro více informací https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/463381-nejlepsim-pasivnim-domem-roku-2017-je-dum-na-vetrnem-kopci.html

 

Image

Chytré domy se základovou deskou na pěnovém skle

11.9.2017

Přečtěte si článek o chytrých dome se základovou deskou na pěnovém skle http://www.ceskestavby.cz/clanky/chytre-domy-se-zakladovou-deskou-na-penovem-skle-25560.html?cache_refresh=true

Image

Cena základová deska na pěnovém skle porovnání

08.06.2016 

Napsali o Nás, základová deska na pěnovém skle cenové srovnání http://www.bydleni.cz/clanek/Postupy-a-porovnani-nakladu-pri-zalozeni-stavby-na-penovem-skle-A-GLASS

Image

Videa realizací základová deska - pěnové sklo

07.06.2016

Navštivte Náš kanál stránek na youtube.com kde uvidíte videa z Našich realizací ZDE.

Image

Hyperbydlení.cz doporučuje základy na pěnovém skle A-GLASS

30.03.2016

O stavební technologii jak zakládat na pěnovém skle A-GLASS se dočtete na hyperbydlení.cz. Více na: http://stavba.hyperbydleni.cz/stavebni-technologie/3532-postupy-a-porovnani-nakladu-pri-zalozeni-stavby-na-penovem-skle-a-glass/

Image

Pěnové sklo A-GLASS na veletrhu CONECO 2016

30.03.2016

Český výrobce pěnového skla A-GLASS se představí poprvé v tomto roce se svými novinkami na stavebním veletrhu CONECO 2016, který se koná od 6 do 9 dubna na výstavišti Incheba v Bratislavě. Naši expozici naleznete v hale B2 střed, číslo stánku 403.

V rámci veletrhu jsme pro Vás připravili dvě přednášky na téma: Zakládání staveb na pěnovém skle A-GLASS v praxi. První přednáška se uskuteční  7.4. 2016 od 15:00 hod do 15:30 hod v hale D. Druhá přednáška proběhne 9.4. 2016 od 10:00 do 10:30 hod. v hale B2.

Těšíme se na Vás!

A-GLASS pěnové sklo

Více informací na http://www.incheba.sk/vystavy/coneco-10082/co-najdete-na-veltrhu-novinky/a-glass-recycling-s.r.o..html?page_id=11558

 

Image

Postupy a porovnávání nákladů při založení stavby na pěnovém skle A-GLASS

21.03.2016

Založení stavby nebo také základ stavby. Přestože již jméno tohoto oddílu mluví samo za sebe o jeho důležitosti, tepelné vlastnosti dlouho žádná norma neřešila. Teprve v posledních desetiletích, kdy je kladen důraz na úspory energie narůstá na důležitosti řešit úniky tepla stykem stěn a podlah s okolní zeminou. Jedna z možných cest je řešit tuto izolaci pomocí štěrku z pěnového skla A-GLASS. Více na: http://www.drevoastavby.cz/cs/vse-o-drevostavbach/stavba-drevostavby/zaklady/3675-postupy-a-porovnani-nakladu-pri-zalozeni-stavby-na-penovem-skle-a-glass

Image

Svépomocí píše o pěnovém skle

18.10.2013

Jak postupovat svépomocí při realizaci základové desky se dozvíte na http://www.svepomoci.cz/stavba-domu/zaklady-a-deska/3228-penove-sklo-geocell-a-zakladova-deska.html.

Image

Přečtěte si zajímavý článek o tepelné izolací s pěnovým skle, napoví Vám jak by měla fungovat konstrukce Vašeho budoucího domu

02.10.2013

Přečtěte si zajímavý článek publikovaný v časopise BYDLENÍ NA KLÍČ jak tepelně izolovat základovou desku a zabránit tak zbytečným únikům tepla z Vašeho budoucího domu.
Celý článek najdete zde.

Image

Základová deska na pasech nebo na pěnovém skle?

05.09.2013

IZOLACE ZÁKLADOVÝCH DESEK S PĚNOVÝM SKLEM

Po dlouhé době lidé už konečně pochopili, co pro ně znamená pěnové sklo a jeho multifunkčnost. Po více než čtyřech letech, co se věnujeme problematice pěnového skla, je teprve v poslední době vidět odklon zákazníků od tradičního chápání pěnového skla a jeho využití v základech.

Více na http://www.pasivnidomy.cz/izolace-zakladovych-desek-s-penovym-sklem-geocell/t1170

Image

Uvažujete o stavbě základové desky na pěnovém skle a nevíte jak?

02.09.2013

Jak postavit základovou desku na pěnovém skle, si přečtete na http://www.pasivnidomy.cz/uvazujete-o-stavbe-zakladove-desky-na-penovem-skle-a-nevite-jak/t1178

Image

Šetřete již od základu! Realizace základové desky na pěnovém skle.

17.08.2013

Levnější a efektivnější základy domu

Pěnové sklo přináší do světa bydlení nový rozměr. Díky němu je možné postavit základy domu rychleji a snadněji. Přináší také nové vlastnosti, které pomůžou zajistit zdravější a spokojenější bydlení než například dosud nejvíce používaný polystyren. Pěnové sklo odbourává všechny jeho negativní vlastnosti.

Základní technické parametry pěnového skla

  • snímatelné napětí v tlaku při nejnižším zhutnění 1,3:1 dosahuje hodnoty 275 kN/m2
  • součinitel tepelné vodivosti ve zhutněném stavu 0,08 W/mK, volný násyp dosahuje 0,06 W/mK
  • mrazuvzdorný dle EN1367-1
  • nehořlavý dle třídy A1
  • nenasákavý
  • sypná hmotnost 150 kg/m3
  • 100% zpětně recyklovatelný

CONDA s.r.o., Vám nabízí nejenom pěnové sklo, ale i bezplatné technické poradenství pro zakládání. Nevíte jak založit desku na pěnovém skle? Obraťte se na Nás. Zrealizujeme Vám základovou desku na pěnovém skle  pod Váš dům na klíč.

Více na http://www.pasivnidomy.cz/setrete-jiz-od-zakladu-penove-sklo-geocell/t1232

Image

Pěnové sklo sklidilo velké uspěchy na veletru CONECO 2013

19.04.2013

Ve dnech 9. 4. – 13. 4. 2013 byla společností CONDA s. r. o, představena tepelná izolace pěnové sklo GEOCELL. Expozice byla součástí výstavního stánku sdružení Inštitútu pre energeticky pasívne domy. Jehož členové se prokazují certifikovanou kvalitou svých výrobků.

Děkujeme všem, kteří navštívili naší výstavní expozici

Více informací na http://www.pasivnidomy.cz/penove-sklo-geocell-sklidilo-velke-uspechy-na-veletrhu-coneco-2013/t1165

Image

Společnost CONDA s. r. o. – podporovatelem IEPD na Slovensku

07.03.2013

Společnost CONDA s. r. o. - realizátor základových desek na pěnovém skle pro Českou a Slovenskou republiku se stalo podporovatelem IEPD, tedy Inštitútu pre energeticky pasívne domy.

Společnost CONDA s. r. o., na českém trhu působí již od roku 2008 a je výhradním dodavatelem pěnového skla  pro Českou a Slovenskou republiku. Poskytuje technické poradenství o pěnovém skle, projekční činnost, asistenci na stavbě při ukládání materiálu, tak aby byly splněny parametry pěnového skla  a následnou stavbu základové desky na pěnovém skle.

Pěnové sklo je tepelně izolační materiál vyrobený ze stoprocentně recyklovatelného skla. Má výborné technické vlastnosti k využití v mnoha oblastech stavebnictví. Díky své vnitřní struktuře je pěnové sklo vysoce únosné, nenasákavé, nenamrzavé, odolné vůči vnějším materiálům a především nehořlavé. Jeho použití je vhodné do všech druhů staveb, kde snadno nahradí zastaralé typy izolačních materiálů.

Více na http://www.pasivnidomy.cz/spolecnost-conda-s-r-o-penove-sklo-geocell-podporovatelem-iepd/t1116