Nejčastější dotazy

  • Proč izolovat pěnovým sklem?

Pěnové sklo má oproti jiným tepelným izolantům několik výjimečných vlastností. Je vysoce stlačitelné, aniž by se deformovalo, což tepelné izolace na bázi polystyrenu nezvládnou. Zkuste přejet násyp z pěnového skla válcem a potom desku z polystyrenu. Výsledek si snadno představíte. Pěnové sklo je nenasákavé. Pokud pěnové sklo trvale namočíte do vody, nikdy ji do sebe nenaváže. V praxi to znamená, že tepelně izolačním násypem z pěnového skla nikdy nebude vzlínat vlhkost směrem k základové desce.

  • Nevíte, jak spočítat objem pěnového skla podle projektu?

Počítáme nezávazné kalkulace objemu pěnového skla skla podle projektu. Čím přesnější informace a podklady nám pošlete, tím přesnější bude konečná kalkulace objemu.
e-mail: cimburek@condasro.cz

  • V jaké formě se pěnové sklo dodává ?

Pěnové se dodává buď volně ložené, nebo ve vacích BIG BAG o objemu1 m3 nebo 3 m3. Volně ložený materiál je dodávaný v nákladních vozidlech pro sypné materiály, vaky se dováží v běžných nákladních plachtových vozech.

  • Je pěnové drahé ?

NE, pěnové sklo je levnější než ostatní tepelně izolační materiály jako jsou např. tvrzené polystyreny nebo izolanty na bázi minerálních či skelných vláken.

Stavíme základové desky na pěnovém skle Refaglass. Níže může přejít na web a zjistit o pěnovém skle maximum.

Více informací o pěnovém skle