Izolace plochých střech

U mezistropních prostor je to hodně podobné. Opět si to zde trochu zopakujeme Od holého finálního povrchu, bez tepelné izolace, až po důmyslný sendvič od hydroizolace, tepelné izolace až po finální povrch. Většinou se vše z izoluje asfaltovou lepenkou, pak se v lepším případě použije podlahový polystyrén či vata a závěr se vše zaklopí betonovým potěrem nebo různými podlahovými deskami. V případě horším pouze betonovým potěrem. Polystyrén (Podlahový) není špatný materiál, ale…  .Znáte jeho únosnost v tlaku a můžete se spolehnout na teoretickou životnost udávanou výrobci? A to zcela pomineme spoustu dalších nejistot. Nejjednodušším řešením a jedním z nejlevnějších je pěnové sklo. Pěnové sklo  můžete použít všude, kde vám z důvodů výšek nevadí ztratit více jak 15 cm. Ideální stav je samozřejmě 40 cm, což je běžný standart u budov s označením Pasivní dům. Pokud řešíte prostor menší než 15 cm nemá smysl uvažovat o pěnovém skle. Použijte jiný materiál.


A jak na samotnou montáž? Po konečné úpravě podkladu celý prostor vyložíte geotextílií a to včetně obvodových zdí. Poté navezete pěnové sklo  (ideálně v BIG-BAG, m3 váží pouze 150 kg). Rozprostřete a zlehka zhutníte vibrační deskou. Pak celou ploch překryjete opět geotextílií a můžete už rovnou vyhotovit finální podlahu. Tento postup můžete použít jak pod finální betonové podlahy, tak i pod podlahy dřevěné (na rastru z latí) tak i na podlahy typu, desky OSB, MDF.CETRIS či RIGIDUR. Pouze u  záklopů deskami, Vám doporučujeme použít geotexíilii o hustotě 500 g/m2 tak, aby jste si vytvořili zvukovou separaci od podkladního pěnového skla. Jednoduše aby desky neskřípaly. Dokonce v případě skutečných unikátů (hliněné domy a slaměné domy) se nechá položit na pěnové sklo  i hliněná podlaha.


Ale nyní klenby. Klenby jsou trošku pro ostatní materiály oříšek. Jak například jenom polystyrénem nebo vatou udělat plynulý a čistý přechod mezi obloukem a rovinou podlahy nad klenbou? A to je právě možnost pro pěnové sklo. Díky tomu, že pěnové sklo  je de facto lehčené kamenivo je pro toto úplně ideální materiál.  Hodláte si postavit pod domem postavit vinný sklípek s klenbou, tak aby sousedi a známí trochu záviděli? Poté použijte pěnové sklo . A získáte krásný, suchý a tepelně  izolovaný stylový sklep.

A montáž, Obdobná jako u všech ostatních aplikací.

Pro více informací nás informujte na cimburek@condasro.cz